Defnenin 40 Yılı

Defne Yapı, çalışma hayatına 1973 yılında Antalya’da başlamış olup, turizm yatırımlarında Güney Antalya Projesi pilot bölgesinde, farklı işverenlere ait çeşitli kalemlerde anahtar teslim inşaat ve restorasyon işlerini üstlenmiştir.

1980 yılından itibaren inşaat çalışmalarının dahilinde bulunan özgün detay çözümleri için ahşap imalat kısmı kurulmuş, 1984 yılında, artan restorasyon çalışmaları ile bağımsız olarak çalışmaya devam etmiştir.

1984-1999 yılları arasında Antalya Kaleiçinde 13 adet restorasyon çalışmasını tamamlamıştır. 2000 yılından itibaren şirket merkezini Ankara’ya taşıyarak yurtiçinde ve yurtdışında büyükelçilik, rezidans, üniversite, otel kompleksleri
gibi büyük çaplı dekorasyon ve restorasyon proje ve uygulamalarını tamamlamıştır.

Çalışma Prensipleri

İşin büyüklüğü ölçüsünde imalat kısmında 40 – 50 arası çalışanı, montaj kısmında da 50’ye kadar çalışanı bulunmaktadır. Her proje teknik kadro aracılığıyla detaylı bir uygulama projesine dönüştürülüp, müellif mimar onayından sonra imalatına başlanmaktadır. Montajın başında işin gerektirdiği sayıda, tecrübeli mimarlarımız veya mühendislerimiz
görev almaktadır.

Uygulama çalışmalarında hedef, imalatı proje doğrultusunda ve kaliteli uygulayarak, işverenin koşullarına, iş programına uygun ve estetik olarak bitirmektir.

Defne Yapı, hem yeni inşaatlarda hem de restorasyon işlerinde genel mekan sabit ahşap işleri, özel imalatlar ve hareketli mobilyalar konusunda, teknik kadrosu ile uzmanlaşmış bir firmadır.